reede, 18. september 2009

KOOLIRÕÕM


ARUTASIME TÄNA KLASSIS, ET OLEME JUBA PEAAEGU KOLM NÄDALAT KOOLIS KÄINUD. EESTI KEELE TUNNIS KIRJUTASIME JUTUKESE KOOLIST. KUIDAS SIIS LÄINUD ON?

ANGELIKA: "MULLE MEELDIB KOOLIS KÄIA, SEST ET SAAB ÕPPIDA JA SAAB TARGAKS JA ON TOREDAD TUNNID."
ANNAMARII: "KOOLIS ON NII TORE!"
AGNES: "MINU TORE PÄEV ALGAB HOMMIKURINGIGA. ME OLEME KOOS MEISTERDANUD, VÄRVINUD JA PALJU LÕBUSAT TEINUD. AABITSAST LUGENUD OLEME KA, KIRJUTANUD, JOONISTANUD, PILLI MÄNGINUD JA PALJU MUUD TEINUD, JA NÜÜD SAI MU LUGU LÄBI."
ANETT: "KOOLIS ON LAHE JA LÕBUS OLLA. UUED SÕBRAD JA VANAD KA, NII TORE ON KOOLIS KÄIA. KOOLIKELL ON KA LAHE, KA VAHEAJAD MEELDIVAD. KODUSED TÖÖD ON NII LAHEDAD."
MARKO: "MULLE MEELDIB KOOLIS VÄGA, ERITI VEEL VAHETUNNID JA EESTI KEEL. MULLE MEELDIB VIISI SAADA JA ÕPPIDA, SEST KOOLIS PEAB ÕPPIMA".
ARTUR: "MA TULIN KOOLI JA HAKKASIN JOONISTAMA SIILI JA MEISTERDAMA SEENT JA TÄHTI ÕPPIMA JA NÄPUMÄNGE MÄNGIMA JA MATEMAATIKAT ÕPPIMA."
NATHALI: "KOOLIS ÕPIME, TEEME JUTUKESI, LOEME AABITSAT. KOOLIS ON HEA. SIIN ON MUUSIKAKLASS."
MADIS: "MA TULIN KOOLI JA SAIN OMA UUTE SÕPRADEGA TUTTAVAKS. ME OLEME KOOS ÕPPINUD JUBA TÄHTI."
SANDRA: "ME KÄISIME MATKAL, ÕPPISIME N-TÄHTE JA M-TÄHTE JA ME ÕPPISIME, KUS ON VASAK JA PAREM JA MEIE ÕPETAJA NIMI ON LILIO VÕSU."
ELIISE: "KOOLIS ON VÄGA HEAD SÖÖGID JA ÜLEÜLDSEGI ON HEA, KUI KLASS ON ALUMISEL KORRUSEL. MEIE ÕPETAJA LUBAB TAHVLI PEALE JOONISTADA JA MINU PARIM SÕBER ON ANETT. KOOLIS ON HOOPIS TEISTMOODI KUI LASTEAIAS. KOOLIS SAAB ISESEISEV OLLA. KOOLIS EI PEA PÄEVAL MAGAMA."

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar