Kui Mari koju tuli, ütles ta emale, et ta ei jõua õppida. Ema ütles, et siis ei jõua sa ka tantsutrennis käia. Mari mõtles natuke ja hakkas koolitööd tegema. Siis läks Mari tantsutrenni ja ema oli tal senikaua kõik ära parandanud. Kui Mari kooli läks, sai ta viie.
Oli kord tüdruk nimega Liis. Ta tuli koolist koju. Tal oli palju kodutöid. Õhtul oli mitu põnevat filmi - neid tahtis ta väga näha. Päeval ta koolitükke ära ei teinud. Õppimine lükkus õhtusse. Kui filmid algasid, ütles ta isale: ”Palun tee minu koolitükid ära.” Isa tegigi. Järgmisel päeval kontrollis õpetaja kodutöid ja ütles: ”Oi, Liis! Kas isa on su kodutöid teinud?” Liis ütles, et ei ole. Siis palus õpetaja tal kodust kirjatehnikat paberi peale teha. Nüüd oli Liis hädas. Liis sai märkuse. Sellest ajast alates teeb Liis alati ise kõik kodutööd ära.
Täna oli koolis tõeline peomeeleolu. Mudilaskoori lapsed olid pidulikult riides, tunnid olid lühemad ja õppimist oli märksa vähem kui tavalisel koolipäeval. Aktusel esinesid meie koorid, tantsurühmad ja 3. kl ansambel. Kiidan kõiki mudilaskoori lapsi toreda esinemise eest.
Aktuse lõpus ootas meid aga üllatus: loodusfotokonkursi kokkuvõte oli meie klassile rõõmustav. Vahvad pildid olid saatnud Maarten, Marko, Artur, Kert, Anett ja Annamarii, kes kõik ka ära märgiti. Olge ka edaspidi aktiivsed ja ettevõtlikud! Aitäh ka vanematele, kes pilte üles aitasid panna.
Homme tähistatakse koolis Eesti Vabariigi 92. aastapäeva. Riigi tähtpäevadel lauldakse HÜMNI ehk pidulikku laulu. Muusikatunnis oleme harjutanud Eesti hümni laulmist. Esmakordselt kõlas see laul pisut enam kui 140 aastat tagasi I üldlaulupeol ja tänagi lauldakse seda nii nagu neil ammustel aegadel. Seetõttu kõlabki see keel teistmoodi kui praegu räägime või kirjutame. Saad harjutada hümni sõnu SIIN.
Ükskord tahtis jänes minna aeda, aga siis tuli siil ja ütles: “Tere!” Jänes ei teinud kuulmagi. Siil mõtles, et ehk ta lihtsalt ei kuulnud. Siil proovis veel kõvema häälega, aga seegi ei aidanud. Siil ütles: ”Kui sina ei taha mulle tere öelda, siis tervitan kedagi teist.”
Jänes ütles äkki: ”Tere, tere, siil!”
”Miks sa mulle enne ei öelnud tere?”küsis siil.
”Ma ei kuulnud.”
”Või nii," keeras siil solvunult selja ja sellest ajast ei tervitanud siil ja jänes teineteist enam kunagi.
Kutsun üles kõiki lapsi osalema ajaveebi sisustamisel. Kui Sa oled kirjutanud mõne loo või luuletuse, siis anna see õpetaja kätte ja kindlasti on seda huvitav ka teistel lugeda.
Järgnevharjutus aitab meelde tuletada sügisel õpitud paigalinde. Kas mäletad veel? Need linnukesed on igapäevakülalised lindude toidulaual. Kui oled hakanud linde toitma, siis jätka seda - linnukeste elu on veel talve tõttu raske.
Kui meie poisid oleks põllumehed, siis tuleval aastal kasvaks kõige pikemad linad Markol, Madisel ja Artur Lauril, sest nemad võitsid pikema liulaskmise võistluse. Tänase päeva õnnestumisele aitasid kaasa meie sõbrad 12. c klassist, kes meiega koos lustisid. Suured tänud neile!
Hernesupp ei ole just kõigi lemmiksupp, aga vastlakukkel maitses küll pärast liulaskmist väga hästi. Oli vahva vastalapäev!
Sõbranädala viimane päev algas meile toreda üllatusega: 12.c klassi tüdrukud tõid meile oma õpetaja ja klassikaaslaste sõbrapäevatervitused, igale väiksele sõbrale oli väike kingitus. Suur aitäh veelkord meie kõigi poolt! Loodame, et ka meie kaardid valmistasid rõõmu.
Oma heade sõpradega kohtume taas vastlapäeval, mil läheme koos liugu laskma.
Sellega üllatused veel ei lõppenud. Tööõpetuse tunnis saime kudumise selgeks - ja täitsa ilma varrasteta -, lihtsalt tõstsime lõnga sõrmelt-sõrmele ja nii valmisidki väga põnevad sallid-vööd-käevõrud-kaelakeed.
Sõbrapäeva kirjakandja oli ka väga lahke - AITÄH!
Klassis rõõmustab silma imeilus priimula, mis tuletab meelde, et varsti on kevad.
Õues on kõrged hanged ja öösel paugub veel pakane. Aga......pargis jalutades võib juba imeilusat tihaste laulu kuulata.
Meie klass alustab internetipõhist kevade otsimise mängu "Tere, Kevad! 2010".
Teavitan lähiajal ka vanemaid, kuidas saab lastele abiks olla.
Projekti kohta saab lugeda SIIT.
Menuka tööraamatu „Lugemispäevik 1.–4. klassile. I osa” järg sisaldab 31 töölehte.
Vaatluse all on praeguse aja lemmikud „Leiutajateküla Lotte”, „Lepatriinude jõulud” ning „Heinakübar ja Viltsuss”, aga ka vana hea klassika, nagu näiteks „Pille-Riini lood”, „Kevade” ja „Agu Sihvka annab aru”.
Raamatus on ristsõnu, joonistamisülesandeid, sõnarägastikke ja palju muud. Töölehti saab kasutada nii lugemise ajal märkmete tegemiseks kui lugemiskontrollina.
Meie kooli uus huvijuht Helena pakub meile põnevaid tegemisi sõbranädalaks.
1. Teisipäeval mängime koos oma 12. kl sõpradega.
2. Kolmapäev on meelituste päev.
3. Neljapäeval toimub meeskonnamängupäev (pärast 4. tundi mängib klassi 5-liikmeline meeskond ).
SÕBRAPOSTKAST on avatud terve nädal huvijuhi ruumis. Kiri/kaart peab olema ümbrikus, millel on saaja eesnimi, perekonnanimi ja klass. Sõbranädalal on ettepanek valida oma riietusse järgmisi värve: ESMASPÄEV - kollane TEISIPÄEV - sinine KOLMAPÄEV- roheline NELJAPÄEV - punane REEDE - kirju
Sellist peakirja kannab näidend, mille esitame näitemängupäeval, 19. märtsil. Osaleb terve klass. Lugu räägib kolmest metsahaldjast, kes igavuse peletamiseks otsustavad metsas peo korraldada, aga võta näpust! Metsa - haldjate kodu - ähvardab suur hädaoht: röövlid tahavad metsa maha raiuda ja puud rahaks teha. Õnneks tuleb appi kass Joosu oma sõpradega ja kõik lõpeb õnnelikult. Palun ka vanemate abi kostüümide muretsemisel.
Rääkisime hommikuringis tänasest päevast. Selgus, et täna on kaks tähtpäeva: rahvakalendris on 2. veebruar KÜÜNLAPÄEV ja Eesti riigi ajaloos on tänane päev VABADUSSÕJA lõpetamise päev (90 aastat tagasi).
Täna käisid 12 meie kooli 1.-3. kl õpilast Ellen Niidu luuletustemaal. Meie klassi esindasid Madis ja Eliise, kes olid väga tublid. Eliise sai eriauhinna raamatukogu poolt.